Ar-Ge’mizle Geleceğe Yol Alıyoruz

Sanovel, araştırarak, geliştirerek en yenilikçi fikirleri, en çevik hamlelerle hayata geçiren Türk İlaç Sanayi’nin en güçlü kuruluşlarından birisidir. Ar-Ge çalışmalarının temelinde; yeniliğe, gelişime ve değişime açık olma, çevreye ve topluma saygı ve insana değer vardır. Bilimsel ve teknolojik altyapısını, yüksek standartlardaki tesislerini ve nitelikli iş gücünü her zaman daha iyiye ulaşmak için kullanmaktadır.

Farkımız, Fark
Yaratabilmek
Portföyümüzdeki tüm ürünler kendi Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda geliştirilmiştir.

Sanovel’i geleceğe taşıyacak yeni moleküllerin ürün haline getirilmesi ve inovatif ürünlerin geliştirilmesine yönelik faaliyetlerimiz halen devam etmektedir.

Zorlukları fırsata çevirebilmek ve inovatif düşünmek en değerli ilkelerimizdir. Ar-Ge merkezimizde farklı tedavi gruplarında, hemen hemen bütün farmasötik formlarda ilaçlar geliştirilmekte ve ilaç sektöründe 5 kıtada global rekabet hedeflenmektedir.

Sanovel olarak tüm Ar-Ge çalışmalarımızda büyük ve yenilikçi hedeflere odaklanıyoruz. Sağlık alanında köklü değişimler ve kalıcı çözümler üretmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Çalışmalarımızda dünya çapında ses getirecek yenilikleri amaçlıyoruz.

Tüm çalışanlarımız ve tesislerimizle Türk İlaç Sanayi’sini geleceğe taşımayı ve küresel pazarda büyük başarılar elde etmeyi hedefliyoruz.

Sanovel’in Geleceğe Dönük Yüzü

Sanovel Ar-Ge Merkezi
Ar-Ge merkezimizin tüm çalışmalarının odağında bilim yatmaktadır. Eşdeğer ürün geliştirme alanında öncü bir ekiple, en ileri seviyedeki yenilik anlayışı benimsenerek ülkemize teknolojik ve bilimsel katkılarda bulunmakta kalkınmayı desteklemektedir. Geniş ürün portföyüyle sağlıklı yarınlar için yenilikçi ürünler geliştirmektedir. Merkezimizin temelinde; gelişim, yenilik ve insana verilen değer vardır.

Temel amacımız, ürün geliştirme aşamasında en yeni teknolojileri kullanarak, kilit ürünleri hızlı bir şekilde geliştirmek, piyasaya sunmak ve fark yaratarak sektöre öncülük etmektir. Bu yaklaşımın ışığında Sanovel, üstlendiği sorumlulukları başarıyla yerine getirerek ulaşılması zor ürünleri kolay ulaşılabilir ve yaygın kılmaktadır.

Güçlü ekibimiz, standart ürünlerin dışında niş ürünler de geliştirmek için var gücüyle çalışmaktadır. Gayretli çalışmaların sonucunda Türkiye pazarına bir çok yeni molekül ve eşdeğer ürün kazandırdık. Ayrıca Sanovel, sahip olduğu deneyimle EU, US ve CA başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında pazara sunulacak ürünler geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir. Geliştirdiği her ürünü Fikri Mülkiyet ile koruma altına almaktadır.

Üretken, çevik, yenilikçi ve çağın ilerisindeki Ar-Ge çalışmalarımız ve inovatif bakış açımız Sanovel’i Türk İlaç Sanayinin en önemli kuruluşlarından biri haline getirmiştir.

Türk İlaç Sanayi’sini geleceğe taşımayı ve küresel pazarda büyük başarılar elde etmeyi hedefliyoruz.
Sanovel Ar-Ge;
Formülasyon
Analitik
Proses İyileştirme ve Teknoloji transfer
CMC olmak üzere dört farklı bölümden oluşmaktadır.
Ar-Ge Üretimlerimiz;
Katı (Tablet, Kapsül, Pellet)
Yarı katı
Likit
Steril dozaj formlarındadır. Geniş bir endikasyon pörtföyüyle yeni ürünler geliştirilmektedir.
Ar-Ge Faaliyetlerimiz
Ar-Ge bünyesinde konvansiyonel jenerik ilaçlara ilave olarak;
Kombinasyon ürünleri,
Yeni üretim teknolojilerini kullanarak üretilen inovatif katı dozaj formları (bilayer-trilayer tabletler, kapsül içinde kapsül, pellet tablet vb),
ODT ürünleri
gibi projeler ilk jenerik olma hedefiyle; Türkiye, Amerika, Kanada ve Avrupa pazarları başta olmak üzere tüm dünya pazarları için geliştirilmektedir.

Ödüllerimiz

27 Eylül 2016’da düzenlenen 5. Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde Sanayi ve Ekonomi Bakanı tarafından Fikri Mülkiyet Yetkinliği alanında Türkiye 1.’si olarak ödüllendirildik.
Ayrıca; Ar-Ge Merkezi faaliyetleri açısından Sektörel Bazda İlaç Sanayi 1.’si ödülünü kazandık.
20-21 Aralık 2017’de düzenlenen 6. Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde, sektörel bazda üst üste iki yıl Birincilik ödülünü aldık.
27 Şubat 2020’de düzenlenen 8. Uluslararası İlaç Kimyası Kongresi Ar-Ge Ödülleri kapsamında “En Çok Patent Başvurusu Yapan İlaç Firması” kategorisinde birincilik ödülünü aldık.
Ar-Ge Yatırımlarımız

Geleceğe Yatırım Yapıyoruz

Sanovel, her zaman gelişime ve ilerlemeye yatırım yapmıştır. Kurulduğu günden beri kapılarını değişime, inovatif fikirlere ve yeniliğe açmıştır. İleri teknoloji ve çağın gerektirdiği altyapıyı kullanarak en iyi üretimi hedeflemiştir.
Farmasötik alandaki en yeni teknolojileri takip eden firmamızda yapılan Ar-Ge çalışmalarında ileri teknoloji cihazlar kullanılarak Uluslararası İyi Üretim Uygulamaları (cGMP - Good Manufacturing Practices) kuralları uygulanmaktadır. Kalite Tasarımı (QbD) yaklaşımıyla regüle pazarlara ürünler geliştirilerek pazara sunulmasına öncülük eder.

Kalite Politikamız

Sağlıklı yaşam için ürünler üreten firmamızın kalite politikasını inceleyiniz.

Sektöre Yön Veren, Dünya Standartlarında Üretim

Sanovel, dünya standartlarındaki üretim tesisleri, teknolojik altyapısı, güçlü Ar-Ge’si ve nitelikli iş gücüyle sağlıklı bir gelecek için üretmekte ve kendi sektörüne yön vermektedir. Yenilikçi, çevik, topluma ve çevreye saygılı, yüksek standartlardaki üretim anlayışıyla her geçen gün gücüne güç katmakta, küresel pazarda da ses getiren başarılara imza atmayı hedeflemektedir.