Uluslararası Pazarlarda Sanovel

Hedefimiz, Farklı Kıtalarda Aynı Başarıyla İlerlemek

Dünya Standartlarında
Üretim
Türk ilaç sektörünün lider oyuncularından olan Sanovel, dünya standartlarında ürünlergeliştirerek kendi sektörüne yön vermektedir. Çeşitli ülkelerin otoritelerinden, titiz ve kapsamlı denetimler sonucunda aldığı cGMP onayları ile Avrupa'nın en büyük tesislerinden birine sahiptir. İhracat faaliyetlerine 2004 yılında ağırlıklı olarak Bağımsız Devletler Topluluğu’na girerek başlamıştır. Ürünlerini ilk kez 2011 yılında Avrupa'ya ihraç etmiştir. 400'den fazla ürün ruhsatıyla Azerbaycan, Gürcistan, Kırgızistan, Kanada, Almanya, İngiltere, Fransa, İsveç, Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Arnavutluk, Bosna, Makedonya, Kosova, Moldova, Irak, Lübnan, Yemen, KKTC, Ürdün, Afganistan, ABD, Somali, Meksika, İspanya, Libya, Şili, Tayland, Vietnam, Kamboçya ve Avrupa Ülkeleri’ne ihracat gerçekleştiren Sanovel, mevcut ihracat ülkelerinde gücüne güç katmakta, yeni pazarlara giriş yapmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.
Çevik Adımlarla Değişime
Yön Veriyoruz
Sanovel İş Geliştirme ve Uluslararası Operasyonlar Fonksiyonları, Ar-Ge, Ruhsat, Fikri Mülkiyet ve Hukuk Fonksiyonları ile koordinasyon halinde, Sanovel için yeni coğrafyalarda yeni iş fırsatları yaratmaktadır.

Şirket, 2019 yılında ANDA onayını alarak ABD pazarına bitmiş ürün satma hakkına sahip tek Türk ilaç üretim şirketi olmuştur. Yakın gelecekte ise MENA, Güneydoğu Asya ve LATAM bölgelerindeki uluslararası pazarlarda da varlığını artırmayı hedeflemektedir. Mevcut ihracat ülkelerimiz ve yeni pazarlarda tescil onayını bekleyen 250 pazarlama ruhsatı bulunmaktadır.

Çevik, değişime ve yeniliklere hızla uyum sağlayan, global standartlarda çalışan ihracat ekibiyle gücünü dünyada her geçen gün yaygınlaştırmayı hedeflemektedir.